top of page
15 .png

Čerstvé smoothie, ovocné a zeleninové šťávy

Jako jediné wellness v Chrudimi nabízíme privátně sauny, koupele, masáže i další wellness procedury, během kterých se u nás můžete občerstvit. Připravujeme smoothie a šťávy ovocné i zeleninové, jednodruhové i míchané. Můžete si vybrat dle vaší chuti.
 

Nabízíme dovoz těchto nápojů. Jelikož myslíme na životní prostředí i lepší přepravu, používáme skleněné lahve 0,2l se šroubovacím uzávěrem k opakovanému použití a zálohou 10,- /kus.

Závozy probíhají po domluvě každé úterý a čtvrtek s nutností objednání nejpozději den předem (pondělí/středa) do 12 hod.

 


 

Z čeho můžete vybírat? 

Smoothie         

Čerstvě rozmixovaný nápoj, který zasytí a dodá každému dostatek výživných látek, vitamínů, minerálů a stopových prvků, ale také významné množství kvalitních sacharidů, bílkovin, tuků a dalších cenných látek. Základ většiny receptů tvoří ovoce a zelenina, a to buď samostatně, nebo v kombinaci. Lze použít také semínka, ořechy, bylinky, koření, mléčné produkty, rostlinná mléka, vločky a čaje. Smoothie obsahuje hodně vlákniny, která podporuje trávení a vylučování, pomáhá nastartovat detoxikační procesy v těle, posiluje imunitu a doplní nám dávku energie.

Smoothie připravujeme vždy čerstvé, bez konzervantů, přidané vody, cukru i aromat.
Uchovávejte při teplotě 0 až +8 °C  po dobu max. 24 hod., určeno k okamžité spotřebě.

Cena 35,- / 200 ml


„Krémové ovoce“
Složení: banán, jablko, hruška, jogurt smetanový, mandlovo-rýžové mléko, skořice mletá
Alergeny: 7,8 (mléko, mandle)

 

„Hruškové pohlazení s chia“ 
Složení: hruška, mandlovo-rýžové mléko, banán, špenát, chia semínka, skořice mletá
Alergeny : 8 (mandle)


Šťávy        

Abyste dodali tělu doporučenou dávku vitamínů, měli byste sníst velký talíř syrové zeleniny a ovoce. Do čerstvé, doma vyrobené šťávy se vejde velké množství ovoce a zeleniny, které člověk během dne běžně není schopen nebo ochoten zkonzumovat. Tato šťáva přitom obsahuje potřebné množství živin (vitamínů, minerálů, enzymů), zároveň však minimum kalorií. Stejně tak jsou v čerstvých šťávách hojně obsaženy enzymy, které napomáhají lehkému trávení. Naopak v případě tepelně zpracovaného ovoce nebo zeleniny se většina vitaminů i enzymů zničí.
Vstřebatelnost je další výhodou čerstvých šťáv, je až  4x větší, než pokud sníte ovoce a zeleninu vcelku. Díky odstranění vlákniny, která blokuje vstřebávání některých důležitých živin, si můžete být jisti, že vám šťáva dodá maximální energii, aniž zatíží trávící systém. Tělo pak bude schopno využít veškeré živiny na výživu buněk, posílení imunitního systému, vnitřní očistu, aniž by se velká část energie spotřebovala na trávení. Obzvlášť ráno pořádnou dávku energie určitě oceníte a navíc bez okyselování organismu, které způsobuje například ranní káva.
K lisování používáme šnekový odšťavňovač, ve kterém nedochází k přehřívání. V něm dojde k oddělení značné části pevné hmoty-vlákniny. Po vypití se živiny rychle vstřebají do organismu. 

Cena 25,- / 200 ml

 


Šťáva jednodruhová:

Červená řepa 
složení: lisovaná šťáva z červené řepy 100%

Mrkev 
složení: lisovaná šťáva z mrkve 100%

Bílé zelí 
složení: lisovaná šťáva z bílého zelí 100%

Jablko 
složení: lisovaná šťáva z jablek 100%

Šťáva míchaná:

Fresh start  
složení: 100% ovocno-zeleninová šťáva, složení: jablko, mrkev, řapíkatý celer, citron) 
Alergeny: 9 (celer)

Lady Bety 
Složení: 100% ovocno-zeleninová šťáva, složení: jablko, mrkev, citron

Go red
Složení: 100% ovocno-zeleninová šťáva, složení: jablko, červená řepa, citron


Šťávy připravujeme vždy čerstvé, bez konzervantů, přidané vody, cukru i aromat.
Uchovávejte při teplotě 0 až +8 °C  po dobu max. 24 hod., určeno k okamžité spotřebě.

bottom of page