top of page

Wellness & Spa

Užijte si pohodu, relax a načerpejte nové síly v bohaté nabídce našich Spa procedur.

V našem Centru Vám v rámci wellness a relaxačních služeb nabízíme následující procedury:

Whirlpool

Vířivka má relaxační vliv nejen na tělo, ale celkově ovlivňuje psychiku člověka   napomáhá k rovnováze celého organismu. Silný zklidňující a relaxační účinek vířivky je výsledkem hydroterapie, při které dochází k celkovému prohřátí celého těla. Díky teplotě vody a masážnímu mechanismu se tělo ohřívá a krevní oběh se zrychluje, díky čemuž dochází k mnohem efektivnější látkové výměně a kvalitnímu okysličování buněk. Ponořením těla do teplé vody se navíc snižuje zátěž svalstva. Navíc stačí jen 15 minut intenzivní hydromasáže a obsah kyslíku ve Vaší krvi se zvýší o zhruba 10 %.

 

Finská sauna

Sauna je ideálním místem pro relaxaci a uvolnění těla i ducha. Finská sauna se rozehřívá na 70–100 °C a jejím nejdůležitějším prvkem je vyhřátý suchý vzduch. Sauna má dlouhodobě pozitivní účinky nejen na lidský organismus, zejména jeho imunitu, ale také lidskou psychiku, jelikož výrazným způsobem uvolňuje stres a snižuje napětí. Pravidelné návštěvy sauny navíc přispívají ke zvýšení celkové kondice organismu a fungují jako prevence proti sezónním onemocněním, ať už se jedná o kašel, rýmu či nachlazení.

Ideální je navštěvovat saunu pravidelně 1x týdně a zopakovat 3-4x prohřívací a ochlazovací cyklus

 

Parní sauna

Parní sauna je teplá mlhová lázeň, která je podobná finské sauně, není ovšem tak horká a je zde větší vlhkost. Horká pára se využívá především při onemocnění dýchacích cest a revmatických potížích a je vhodná také při léčbě a prevenci astmatu, nachlazení, přetížení svalů a poruch prokrvení. Má pozitivní vliv na zdraví pokožky a léčbu celulitidy a je také dobrým prostředkem k relaxaci. Pomáhá při bolestech svalů či kloubů, detoxikaci organismu, pročištění kůže či uvolnění dýchacích cest. Pravidelné návštěvy páry navíc zvyšují otužilost organismu a jeho odolnost proti běžným infekcím. Je vhodná při léčbě poúrazových následků, při nespavosti.

Ideální je navštěvovat saunu pravidelně 1x týdně a zopakovat 3-4x prohřívací a ochlazovací cyklus.

 

Kneippův chodník

Kneippův chodník je procedura známá již z z 19. století a svým názvem odkazuje ke svému objeviteli a léčiteli Sebastianu Kneippovi. Procedura spočívá ve střídání teplé a studené vody v bazéncích s s oblázky. V prvním bazénku je voda o teplotě přibližně 35 °C, kde člověk pobývá po dobu jedné minuty a následně přestoupí na 5–10 vteřin do dalšího bazénku, kde má voda přibližně 12 °C. Tento cyklus je potřeba několikrát opakovat, aby procedura byla efektivní. Kneippův chodník slouží k aktivaci nervů a tím k  prokrvení končetin a celkového metabolismu.