top of page

Wellness & Spa

Užijte si pohodu, relax a načerpejte nové síly v bohaté nabídce našich Spa procedur.

V našem Centru Vám v rámci wellness a relaxačních služeb nabízíme následující procedury:

Whirlpool

Vířivka má relaxační vliv nejen na tělo, ale celkově ovlivňuje psychiku člověka   napomáhá k rovnováze celého organismu. Silný zklidňující a relaxační účinek vířivky je výsledkem hydroterapie, při které dochází k celkovému prohřátí celého těla. Díky teplotě vody a masážnímu mechanismu se tělo ohřívá a krevní oběh se zrychluje, díky čemuž dochází k mnohem efektivnější látkové výměně a kvalitnímu okysličování buněk. Ponořením těla do teplé vody se navíc snižuje zátěž svalstva. Navíc stačí jen 15 minut intenzivní hydromasáže a obsah kyslíku ve Vaší krvi se zvýší o zhruba 10 %.

 

Finská sauna

Sauna je ideálním místem pro relaxaci a uvolnění těla i ducha. Finská sauna se rozehřívá na 70–100 °C a jejím nejdůležitějším prvkem je vyhřátý suchý vzduch. Sauna má dlouhodobě pozitivní účinky nejen na lidský organismus, zejména jeho imunitu, ale také lidskou psychiku, jelikož výrazným způsobem uvolňuje stres a snižuje napětí. Pravidelné návštěvy sauny navíc přispívají ke zvýšení celkové kondice organismu a fungují jako prevence proti sezónním onemocněním, ať už se jedná o kašel, rýmu či nachlazení.

Ideální je navštěvovat saunu pravidelně 1x týdně a zopakovat 3-4x prohřívací a ochlazovací cyklus

 

Parní sauna

Parní sauna je teplá mlhová lázeň, která je podobná finské sauně, není ovšem tak horká a je zde větší vlhkost. Horká pára se využívá především při onemocnění dýchacích cest a revmatických potížích a je vhodná také při léčbě a prevenci astmatu, nachlazení, přetížení svalů a poruch prokrvení. Má pozitivní vliv na zdraví pokožky a léčbu celulitidy a je také dobrým prostředkem k relaxaci. Pomáhá při bolestech svalů či kloubů, detoxikaci organismu, pročištění kůže či uvolnění dýchacích cest. Pravidelné návštěvy páry navíc zvyšují otužilost organismu a jeho odolnost proti běžným infekcím. Je vhodná při léčbě poúrazových následků, při nespavosti.

Ideální je navštěvovat saunu pravidelně 1x týdně a zopakovat 3-4x prohřívací a ochlazovací cyklus.

 

Kneippův chodník

Kneippův chodník je procedura známá již z z 19. století a svým názvem odkazuje ke svému objeviteli a léčiteli Sebastianu Kneippovi. Procedura spočívá ve střídání teplé a studené vody v bazéncích s s oblázky. V prvním bazénku je voda o teplotě přibližně 35 °C, kde člověk pobývá po dobu jedné minuty a následně přestoupí na 5–10 vteřin do dalšího bazénku, kde má voda přibližně 12 °C. Tento cyklus je potřeba několikrát opakovat, aby procedura byla efektivní. Kneippův chodník slouží k aktivaci nervů a tím k  prokrvení končetin a celkového metabolismu.

Sluneční louka

Pod procedurou sluneční louka se skrývají vitalizující solární zářiče, tedy nový typ slunečních zářičů, které se od svých předchůdců liší tím, že nejen opalují, ale také posilují zdraví a celkovou vitalitu organismu. Přispívají k lepšímu prokrvení pokožky, lepší funkci vegetativního nervového systému, posilují krevní oběh a tvorbu krve, napomáhají k rychlejšímu odbourávání škodlivých látek v organismu a zlepšují jeho celkovou obranyschopnost.. K pozitivním účinkům patří také vliv na nervový systém (lepší spánek), na trávení, svalstvo a podobně. Kvalitně opálená pokožka a ostatní pozitivní účinky jsou dosaženy díky tomu, že tato vitalizující solária mají stejný spektrální rozsah jako přirozené sluneční záření, na které je lidský organismus zvyklý. Aby záření organismu neuškodilo, ale naopak prospívalo, je možné sluneční dávky přesně nastavit, což je velká výhoda oproti přirozenému slunečnímu záření.

Pro dokonalý a bezproblémový účinek je tedy třeba dodržet zásady správného slunění. Je nutné přizpůsobit dobu a intenzitu slunění typu pokožky. Při prvním slunění se doporučuje vystavit pokožku slunečnímu záření po dobu 20 minut (dle typu pokožky). Pokud po prvním slunění nedojde k zarudnutí pokožky, při každém dalším slunění se opalovací doba prodlužuje (cca po 5 minutách) a pravidelným sluněním si pak pokožka na slunění zvykne. 

Sluneční kůra by neměla být delší než 10 dní po sobě a maximální doba slunění by neměla přesáhnout 40 minut. Optimální je používat slunění jednou až dvakrát týdně.

bottom of page