top of page

Skupinová cvičení a individuální péče

Skupinová cvičení aktuálně zahrnují:

  • SM systém, aneb zdravá záda dle metody MUDr. Smíška

  • Hatha joga

  • Spinning na originálních kolech Star Trac

  • Posilování vlastní vahou

  • Booty

 

Individuální péče.

Individuální péče zahrnuje měření tělesného složení na přístroji In Body a následné nastavení péče dle požadavků a potřeb zákazníka včetně nutričního poradenství. Do této oblasti lze zahrnout také speciální nabídku Kinesiotapingu.

SM systém

SM je zkratka Stabilizace a Mobilizace páteře. Jedná se o tzv. spirální stabilizaci páteře, protože spirální svalové řetězce mají shodný směr svalových vláken jako vazivová vlákna v meziobratlovém disku v ploténce. Pomocí tohoto cvičení aktivujeme šikmé břišní svaly za současného protažení páteře směrem vzhůru. Tím odlehčujeme především meziobratlové ploténky a klouby. Meziobratlová ploténka je v podstatě část těla stejně jako svaly, kosti, vnitřní orgány a pro svoji správnou funkci potřebuje výživu díky dostatečnému přívodu krve, tzn. kyslíku, vitamínů a minerálů. Stlačená ploténka toto nemůže plnit z důvodu nesprávného držení těla při chůzi, dlouhého sezení u počítače, při nadměrném používání mobilů a z důvodu nedostatku pohybu vůbec.
(již v raném věku děti - kyfóza horní části páteře).

 

SM systém je dobře zvládnutelná a časově nenáročná metoda pro všechny včetně lidí na vozíku, kteří trpí bolestmi páteře nebo jim chtějí předejít. Uvolňuje bolesti v oblasti bederní, hrudní i krční páteře a je také efektivní léčbou skoliózy v každém věku. Pomocí této metody dochází ke zmírnění problémů s velkými klouby, což jsou klouby kyčelní, kolenní a ramenní. SM systém také příznivě ovlivňuje klouby nohy i nožní klenbu. Během procedury jsou protahovány zkrácené svaly,  v případě těch ochablých dochází k jejich zpevňování. Klient si prostřednictvím této metody rovněž osvojí správné držení těla, rovnováhy a správný nácvik chůze. Toto cvičení je i účinnou prevencí přetížení páteře při sportu (např. přetěžování ve fitcentrech).

 

Cvičíme bosí, používáme podložky vestoje, vsedě na židličkách, vkleče, cvičí se s hůlkami.

Tato metoda vznikla díky českému lékaři MUDr. Smíškovi a opírá se o 30 let postupného vývoje a klinických zkušeností s pacienty. V posledních letech se toto cvičení dostává do podvědomí lidí a stává se pravidelným programem v řadě tělocvičen. V Německu a několika západních zemích je již SM systém podporován a proplácen zdravotními pojišťovnami, u nás se toto bohužel nepodařilo prosadit.

K samotnému cvičení:

Cvičíme s elastickým lanem. Důvodem je, že elastické lano umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé, postupně rostoucí síle. Začátečníci začínají základním cvičením s lanem menšího odporu, pokročilí přidávají náročnější cviky a lano s větším odporem.

Pro správný nácvik a pochopení metody vůbec jsme pro začátečníky zvolili 8 hodinových lekcí. Hodina je zakončena vždy strečinkem.

Hatha jóga

Jedná se o specifický systém jógy, jehož hlavní součástí jsou ásany (pozice těla), pránájáma (ovládání dechu) a meditace (zklidnění mysli). Tento systém jógy, známý pod názvem Rádža jóga ("Královská jóga" pevné vůle a sebekázně), založili náthovští jogíni Matsjendra Nátha a jeho učedník Górákša Nátha z 10. až 11. století a rozpracoval jej další náthovský jogín Swátmáráma Jógi z 15. až 16. století ve svém spise "Hatha Jóga Pradipika".

Cílem Hatha jógy je očista těla a ducha podle těch samých principů, které popisuje Pataňdžali ve svých Jóga sútrách. Na Západě je Hatha jóga často spojována s filozofií jógy, jejíž podstatou je obnovení spojení individuálního Já (átman) s universálním Bytím (paramátman), které vede k osvícení. Hlavním důvodem k praktikování Hatha jógy na Západě je zlepšení mentálního a fyzického zdraví.

Kruhový trénink 

Lekce kruhového tréninku jsou ze začátku v pomalejším tempu, aby Vás lektor naučil správné držení těla a tělo pracovalo správně. Pravidelností cvičení se dostanete více a více do tempa. Ale nemusíte se bát, že si při pomalém tempu nedostanete do těla, právě naopak. I při pomalém cvičení se pořádně zapotíte. Během lekce využijeme cvičební pomůcky, ale zejména budeme pracovat s vlastní vahou. Tyto lekce jsou v rychlejším tempu. 
Kontraindikace ke kruhovému tréninku: 
Toto cvičení probíhá více v tempu, proto pokud je vaše pohybové omezení větší zvažte spíše kondiční lekce. 

Kondiční cvičení 

Je podobné kruhovému tréninku jen zde budete více posilovat v pomalejším tempu. Nebudete pracovat na čas, ale hezky pomalu. I zde se zapotíte. 
Kontraindikace ke kondičnímu cvičení: 
Zde omezení nejsou žádná. Lektorka se zajímá se o každého klienta. Pokud někdo váhá mezi kruhovým tréninkem a kondičním cvičením, doporučuji ze začátku pomalejší tempo právě na těchto lekcích. 

Těhotné a po porodu 

Cvičení, které provází dobrá nálada. Lekce jsou vedené tak, aby se budoucí maminky mohly protáhnout v rámci zdravého cvičení např. bolavá záda či daly odpočinout nateklým nohám. Lekce jsou poskládány dle klientek, tedy délky těhotenství se upravují jednotlivé cviky. Po porodu se naučíte správně pracovat s tělem, aby se břicho vrátilo zpět a nezůstala diastáza atd. Naučíte se zde jak pracovat s tělem během těhotenství i po porodu tak, aby to vyhovovalo právě Vám.
Lekce jsou vedeny v klidném tempu.  
Kontraindikace k cvičení pro těhotné a po porodu: 
Je důležité, aby se nastávají maminka cítila dobře a nebyla na rizikovém těhotenství. Lze se na doporučení navštěvovat lekce pro těhotné zeptat i svého ošetřujícího lékaře. K těmto cvičením je důležité pravdivě vyplnit vstupní dotazník, který je k dispozici pouze lektorce. 

Pánevní dno 

Cvičení, které probíhá jak na fyzické, tak psychické úrovni. Lekce jsou vhodné pro všechny bez ohledu na to, zda problémy máte či nikoliv. Doporučuji lekce i pro ty, které chtějí např. otěhotnět a zatím se nedaří. Naučíte se pracovat s pánevním dnem – jak ho posilovat a relaxovat. 
Kontraindikace k cvičení pánevního dna: 
Zde nejsou žádná omezení pro navštěvování těchto lekcí. 

bottom of page